Erdoğan; ““Farklı bakanlıklarda da buna benzer şeyler olabilir”

5 Eylül 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8325 defa okundu.

Cumhurbaşkanı Erdğan’ın Efkan Ala için yaptığı açıklamada ki bir cümlesi Ankara kulislerinin gündemi oldu. Cumhurbaşkanının, “Farklı bakanlıklarda da buna benzer şeyler olabilir” söylemi farklı bakanlarda değişecek olarak yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Efkan Ala’yla ilgili açıklamasında daha çok Ala’yı savunan mesajları dikkat çekmişti. Oysa açıklamanın devamında Kocaeli’den vekil olarak meclise giden sonrasında Milli Savunma Bakanı olan Fikri Işık’a da mesaj vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında yolculuk esnasında bu tarz değişimlerin normal olduğunu belirti fakat devamında; “Farklı bakanlıklarda da buna benzer şeyler olabilir” söylemi akıllarda soru işareti yarattı.

Erdoğan Ala’yla ilgili şunları söyledi:

“Ortaya sunmuş olduğu tezler haklı. Sayın Efkan Ala bu süreç içerisinde istifasını vermek suretiyle değişim yapıldı. Ne Efkan Ala kardeşimizde bir sıkıntı söz konusudur, ne de ona yönelik herhangi bir olumsuzluğu söylemeye ne sayın Başbakan’ın ne de benim söylemek haddimize değildir. Bunlar bizim dava arkadaşımızdır. Bu yolculuk esnasında performans kaybı diyebilirsiniz, başka bir şey diyebilirsiniz. Aradan bir müddet geçer farklı bakanlıklarda da olur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,844 saniyede tamamlandı.