CHP’li Sarıbay’dan Partililerine Sert Yanıt

23 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2718 defa okundu.

CHP İl binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, SEKA Müzesi açılışına katıldığı için kendisini eleştiren partililerine, “Ben, orada SEKA Müzesi’nin açılmasını doğru buluyorum. Partililerimiz her şeye karşı çıkan tavrından vazgeçmeliler. Doğru bulduğum şeyi yapmaya devam edeceğim” diyerek cevap verdi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay parti binasında düzenlediği basın toplantısında hem gündeme dair açıklamalarda bulundu hem de çeşitli konular nedeniyle eleştiri oklarına maruz kaldığı partililerine mesajlar verdi. İlk olarak uzatılan OHAL süresini eleştiren Sarıbay, “OHAL hukuksuzluktur.Çünkü yargı kendi işini yapamıyor. Bu açıdan OHAL’İ kabul etmiyoruz. Kocaeli’nde sert tedbirler almaktadırlar. Gençlik kollarımız bir imza kampanyası başlatacaklardı. Polis mani oldu. Orada gençlerimiz siyaset yapmak amacında değildiler. Masum hisleri ile imza kampanyası yapmak istediler, izin vermediler. Ondan bir gün önce AKP gençlik kolları Fevziye Camii önünde sergi açtılar. Bu durumu kabul etmek doğru değil. Onlara basın açıklaması yapma fırsatı verirken bizlere verilmemesi eşitsizliktir” dedi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Seka Müzesi açılışına katıldığı için kendi partilileri tarafından acımasızca eleştirilen Sarıbay, “SEKA Müzesi açılışına katıldığım için merkez ilçe başkanımız dahil olmak üzere beni eleştirdiler. Ben bu eleştirilere katılmıyorum. Ben, orada SEKA Müzesi’nin açılmasını doğru buluyorum. Partililerimiz her şeye karşı çıkan tavrından vazgeçmeliler. Doğru bulduğum şeyi yapmaya devam edeceğim”ifadelerine yer verdi.

 

ÇOCUK YASASININ SAVUNULACAK BİR TARAFI YOK

Önceki gün Trabzon’da gerçekleşen il başkanları toplantısını değerlendiren Sarıbay, “İl başkanları toplantımız çok verimli geçti. Trabzon çok güzel bir şehir. Bizleri orada çok güzel ağırladılar. Orada yaptığım konuşmada ben televizyon programlarına herkesin çıkmamasını söyledim. Diğer taraftan amacı tartışmanın dışında seviyeyi düşüren kişilerin programa katılması durumunda partimizden kimsenin programlara katılmamasını dile getirdim. Diğer taraftan aday belirlemeler konusunda adayların daha erken belirlenmesini talep ettim. Çünkü muhtemelen nisan ayında başkanlık referandumuna gidecek ülke. Ondan sonra da erken seçim olacak diye düşünüyorum. Sıkışık bir duruma düşmeyelim diye böyle bir şeyi talep ettim” dedi. Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar’ın ‘Tecavüz yasası’ ile ilgili yasanın provoke edildiğine dair sözlerini değerlendiren Sarıbay, “18 yaşından evvel reşit sayılmıyorsunuz bir kere. Küçük çocuk rıza etse dahi böyle bir rızayı hukuk kabul etmez. Adı üstünde çocuk. 14-15 yaşında bir kızı evlendirirseniz 20 yaşında kadınlıktan da bıkar. Hayata güzel bakamaz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle küçük yaşlarda evlendirmek gibi bir yasa yok. Haliyle bu durumun böyle savunulacak bir durum yok” ifadelerini kullandı. Yeni il binası konusunda soruları da değerlendiren Sarıbay, “Yeni il binamızın yarısı bitmiş durumda. Yeni yılda yeni binamızda olacağız” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,845 saniyede tamamlandı.