• Dolar Alış / Satış: 3.593 / 3.599
  • Euro Alış / Satış: 3.9 / 3.907
  • KOCAELI:
  • Güneş: 06:00
  • Öğle: 13:05
  • İkindi: 16:51
  • Akşam: 19:57
  • Yatsı: 21:26
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Büyükşehir’in Cumhuriyet Koşusu’na yoğun ilgi

11 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3654 defa okundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim Pazar günü dördüncüsünü düzenleyeceği “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu” için başvuru süresi devam ediyor. Vatandaşlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da koşuya büyük ilgisi gösteriyor. Başvuru süresinin 1 Ekim Cumartesi günü başlamasına karşın şu ana kadar çok sayıda vatandaş koşuda yer alabilmek için kayıt yaptırdı. Koşuya Kocaeli’nin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından vatandaş katılmak için kayıt yaptırıyor.

 BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Cumhuriyet Koşusu ve Çocuk Maratonu başvuru işlemleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr üzerinden yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi içindeki “Kocaeli Cumhuriyet Koşusu” bölümünü tıklayan vatandaşlar koşu için gerekli başvuru sayfasına yönlendiriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu ve Cumhuriyet Maratonu için başvuru süresi 28 Ekim Cuma günü 17.00’de sona erecek.

  1. KEZ CUMHURİYET İÇİN KOŞACAĞIZ

Koşu,3 km halk koşusu, 10 km profesyonel sporcu koşusu ve Çocuk Maratonu olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacak. Yarış parkurunun başlangıç ve bitişi ise Seka Park olacak.

 NAKDİ ÖDÜL VERİLECEK

Koşuda, ilk 10 dereceye giren koşuculara, derecesine göre madalya ve nakdi ödülün yanı sıra çeşitli ödüller verilecek.

 TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN BAŞVURU VAR

Büyükşehir Belediyesi, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da koşuyu herkese açık tuttu. Koşuya Kocaelililerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar katılmak için başvuru yaptı.  Afyonkarahisar, Bursa, İstanbul, Aydın, Trabzon, Düzce, İzmir, Kastamonu, Eskişehir, Kütahya, Konya, Kayseri ve Sakarya’dan katılımın olduğu koşuya ülke dışından da yabancı sporcular katılacak. Yabancı katılımcılar arasında geçen yıllarda olduğu gibi Etiyopyalı, Faslı ve Kenyalı atletlerin yer alması bekleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,751 saniyede tamamlandı.