Başbakan Yıldırım: AK Parti’de ByLock kullanan bakan yok

23 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5112 defa okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, “Hiçbir bakan ve milletvekilimizde ByLock yoktur. AK Parti içerisinde FETÖ’cü barınamaz” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin NG Otel’de düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı‘nın kapanış konuşmasını yaptı.

İşte Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

Ne FETÖ ne DEAŞ hiçbir terör örgütü bu millete diz çöktüremez. inlerine girer bellerini kırarız. Bu millet kendisine yapılan ihaneti asla affetmez. demokrasimizin teminatının Yenikapı Ruhu olduğunu biliyoruz ve daima bu ruhu yaşatmanın derdi içerisinde olacağız. 79 Milyonun hissiyatı da budur. Bunu anlamayan ve hala teröre karşı net bir duruş koyayamayanlar da bu gerçeği mutlaka bir gün görecekler.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), AK Parti döneminde doğmamıştır, FETÖ, AK Parti döneminde palazlanmamıştır. Bu terör örgütünün sanki AK Parti döneminde kurulmuş, güçlenmiş gibi gösterme gayreti içinde olanlar var. Bunlar kendi kusurlarını, yanlışlarını örtmenin telaşı içindeler. Bu kanlı örgütün geçmişi ta 1960 yılların sonlarına kadar gider.

HİÇBİR BAKANIMIZDA BYLOCK YOK

Hiçbir milletvekilimiz, bakanımız ne ByLock‘ta var, ne terörün içinde var, ne FETÖ’nün içinde var.

CHP eğer sorgulayacaksa önce kendisinin bu örgütle ilişkisini sorgulasın. Millet ana muhalefette genel başkanlık değişiminin nasıl kumpaslarla gerçekleştiğini henüz unutmadı. HDP ile örgüt arasında dönen pazarlıkların ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

BİZİM İÇİN KIRMIZI ÇİZGİ 17 ARALIKTIR

Eski bir Genelkurmay başkanı çıkıp diyor ki ‘Biz 2004’te uyardık.’ Ne uyardınız kardeşim, karara bakıyoruz, ‘Nur cemaati ve hizmet hareketi izlenmelidir.’ Ne zamandan beri cemaatler terör örgütü oldu. Bizim için kırmızı çizgi, terör faaliyetinin başladığı gündür, o da 17 Aralıktır.

Şundan emin olun, sürecin sonunda tek bir mağdur bile kalmayacak, sürecin sonunda ininde saklanan bir tane bile FETÖ mensubu olmayacak.

Sistemdeki tıkanıkları tek tek açarak, demokrasimizi her türlü kötü emellere karşı gözümüz gibi korumaya devam edeceğiz. Hem yeni anayasa ve hem başkanlık sistemiyle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonra yapacağımız iş, teklifimizi en kısa sürede Meclis’e getirmek, yüce Meclis’in iradesine teslim etmektir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,809 saniyede tamamlandı.