Baro Başkanı Gökçe o onergeye çok sert tepki gösterdi

18 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2259 defa okundu.

Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe Ak Parti’nin meclise taşıdığı cinsel istismar suçlarına erteleme önergesine çok sert tepki gösterdi. Düşünceleri sosyal paylaşım sitesi facebook’ta duyuran Gökçe, “Devletin görevi çocukları korumaktır.; tecavüz edenleri değil. Bu önergeyi veren sizlerden bizler insan olarak utanç duyuyoruz” dedi.

AKP, çocuklara cinsel istismar suçlarında mağdur ve failin evlenmesi halinde, cezanın ertelenmesini öngören düzenlemeyi Meclis’e getirdi. MHP ve CHP itiraz etti. AK Parti, “cinsel istismar” suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önergeyi dün akşam Meclis’e sundu. Önerge görüşmeleri kamuoyuna ilk duyuran  isim CHP Milletvekili Tuncay Özkan oldu. Özkan  twitter hesabından “AKP, kadını tecavüzcüsüyle evlendirip, tecavüzü meşrulaştıran önergesini yeniden Meclis’e getirdi.Tecavüz normalleşiyor,tecavüzcü aklanıyor!” diye yazdı.

GÖKÇE’DEN ÇOK SERT TEPKİ

CHP ve MHP’li vekiller de benzer tepkilerle görüşmelerde önergeye karşı çıktı. Öte yandan ilimizde tanınmış isimlerde meclise gelen bu düzenlemeyi sert sözlerle eleştirdi. Bu isimlerin başında bu tür konularda ki olaylara karşı verdiği tepkilar ve duyarlılığı ile dikkat çeken Kocaeli Bro Başkanı Sertif Gökçe oldu. Konuyla ilgili görüşlerini sosyal paylaşım sitesi facebook’ta paylaşan Gökçe şu ifadelere yer verdi: “Ülke yangın yerine dönmüşken mecliste eller tecavüzcüleri kurtarmak için kalkıyor. Tecavüz bir insanlık suçudur. Devletin görevi çocukları korumaktır.; tecavüz edenleri değil. Bu önergeyi veren sizlerden bizler insan olarak utanç duyuyoruz” Gökçe’nin paylaşımı kısa sürede çok sayıda beğeni alırken; paylaşımın altına kendisini destekler nitelikte çok sayıda da yorum yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

209 sorgu 0,845 saniyede tamamlandı.