Avukatı Figen Yüksekdağ’ın Cezaevi Şartlarını Anlattı

5 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5364 defa okundu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın avukatı, tutuklanan HDP’lilerin cezaevi şartlarını anlattı.

HDP İstanbul Hukuk Komisyonu Üyesi avukat Veysi Eski, Kocaeli F tipi Cezaevi‘nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve milletvekilleri ile görüştü.

3 KİŞİLİK ODALARDA TEK KİŞİ KALIYORLAR

HDP İstanbul İl Hukuk Komisyonu Üyesi Avukat Veysi Eski, Kandıra yolu üzerinde bulunan Kocaeli F Tipi Cezaevi‘ne gelerek cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, milletvekilleri Ferhat Encü, Gülser Yıldırım, İdris Baluken, eski milletvekili Ayla Akat Ata ile HDP Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı ile görüştü. Veysi Eski, HDP’lilerin 3 kişilik odalarda tek kişi olarak tutulduklarını söyledi.

 “MİLLETVEKİLLERİNİN NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ”

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan avukat Veysi Eski, şöyle dedi:

Müvekkillerimiz adeta Diyarbakır’dan Marmara Bölgesi’ne getirildiler. Eş Genel Başkan Edirne’ye götürülmüş. Bu müvekkillerimizle birlikte gelen diğer milletvekillerinin nereye gittiğini henüz biz de tespit edebilmiş değiliz. Kandıra 1 No’lu F Tipi’nde Ferhat Encü, Figen Yüksekdağ ve Gülser Yıldırım bulunmakta.

FİZİKSEL KOŞULLARININ SİYASİ SÜRECİN ÖNÜNE GEÇMESİNİ İSTEMİYOR

2 No’lu F Tipi’nde de HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken bulunmakta. Tamamı tek kişi olarak odalarda tutulmakta. Bu tek kişi odalarda tutulma meselesi de cezaevini aşan bir boyut. Genel olarak Ankara’dan verilmiş bir karar. Ankara’da Adalet Bakanlığı’ndan cezaevine gelmiş bir yazı üzerine müvekkillerimiz tek kişi odalarda tutulmakta. Ancak müvekkillerimiz kendilerinin fiziksel koşullarının yaşanan siyasi sürecin önüne geçmesini tercih etmemektedirler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,818 saniyede tamamlandı.