Ak Parti’de O İstifanın Perde Arkası Aralandı

22 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8307 defa okundu.

Çalışkanlığıyla bilinen ve istifa kararı ile Kocaeli teşkilatlarında şaşkınlık yaratan Ak Parti Karamürsel Kadın Kolları eski Başkanı Nurcan Aydın’ın istifasının perde arkasında kulislere göre Genel Merkezden gelen telefon olduğu ortaya çıktı. Açıklamasız bu istifa talebi partilileri derinden üzdü.

Çalışkanlığı ve aktif kişiliğiyle bilinen Ak Parti Karamürsel Kadın Kolları eski Başkanı Nurcan Aydın, geçen hafta görevinden istifa etti. Aslında bu istifa kararını sunarken dahi Ak Parti’yi nasıl önemsediğini ve zarar gelmemesi için elinden gelen gayreti gösteren Nurcan Aydın, eğitim ve iş yoğunluğunu gerekçe göstererek görevini bıraktı.

ÇALIŞKANLIĞI İLE TAKDİR TOPLAMIŞTI

Karamürsel İlçesinde düzenlediği etkinlik ve çalışmalarla partililerin takdirini toplayan Ak Parti Karamürsel Kadın Kolları eski Başkanı Nurcan Aydın’ın istifası şaşkınlık yarattı. Kadın kollarında önemli bir ivme yakalayan Aydın’ın istifasının perde arkası aralanmaya başlandı.

GENEL MERKEZDEN ÖZEL OLARAK ARADILAR

Son dönemde Ak Parti Genel Merkezinde yaşanan hareketlilik Kocaeli’ne de yansımaya başladı. Bu yansımanın ilk etkisi Ak Parti Karamürsel Kadın Kolları eski Başkanı Nurcan Aydın, oldu. Parti içindeki kulislere göre Nurcan Aydın’a Genel Merkezden bir telefon geldi.

AK-Parti’de-merak-edilen-tarih-netleşti

İSTİFA ETMESİ İÇİN TALİMAT VERİLDİ

Ak Parti Genel Merkezinden kendisine gelen telefonda iddiaya göre Nurcan Aydın’ın, Ak Parti Karamürsel Kadın Kolları başkanlığından istifası istendi. Çalışkanlığı ve zamanının çoğunu partisine ayıran aklında asla istifa olmayan Nurcan Aydın’ı bu talep şok etkisi yarattı.

ZARAR VERMEDEN GÖREVİNDEN AYRILDI

Genel merkezden gelen bu talimatın arkasında ise partililerin iddiasına göre Nurcan Aydın’ın daha önce sorun yaşadığı MKYK isminin olduğu konuşuluyor. Ak Parti Genel Merkezden gelen talimat üzerine Aydın, gecesini gündüzünü verdiği partisindeki görevinden istifa etti.

nurcan-aydä±n-istifa-etti_20161020201121931Nurcan Aydın’ın istifa açıklamasında şunları söylemişti;

“Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Lütfiye Selva Çam, Kocaeli il başkanı Şemsettin Ceyhan ile Karamürsel ilçe başkanı Recep Demirel başkanlarımız ile yaptığım istişareler sonrasında yeni başladığım Kocaeli Üniversitesi Kamu Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Eğitimimin yoğun ders programı ve işyerime daha fazla zaman ayırmak için kongrelerin yaklaştığı bu süreçte teşkilatlarıma gerekli faydayı sağlayamayacağımı düşündüğümden 36 aydan beri ifa ettiğim Akparti Karamürsel Kadın Kolları Başkanlığı görevimden kendi isteğimle ayrılıyorum. Bundan sonraki süreçte de partimin ve AK Ailemin bir neferi olarak her zaman teşkilatlarımızın yanında olacağımı belirtmek isterim. Benimle birlikte emek veren, bana desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, fedakarane çalışmalarda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve parti büyüklerime teşekkürü bir borç bilirim”

haberhodrimeydan.com

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,829 saniyede tamamlandı.