Ak Parti’de FETÖ’cü olmaz söylemlerinin aksine Metin Külünk; “Siyasetten Bağımsız Düşünmek Mümkün Değil”

12 Ekim 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
18801 defa okundu.

“Ak Parti’de FETÖ’cü yoktur” söylemlerinin aksine, “FETÖ’nün siyasetten bağımsız olarak düşünülmesi mümkün değildir” diyen Metin Külünk röportajın ikinci kısmında gündem yaratacak açıklamada bulundu. Külük, “Ele geçirdikleri kirli bilgileri tehdit, şantaj, kumpas unsuru kullanarak, bireylerin haklarını ve hukuklarını yok ettiler” dedi.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Atatürk Havalimanında karşılayan Metin Külünk ile röportajımızın ikinci kısmında merak edilen soruyu kendisine sorduk.  Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, il başkanları “Bizde FETO’cü olmaz” diyor siz ne düşünüyorsunuz dedim. Sorunun sonunda Külünk durdu ve cevabı; “Devletin imkânlarıyla ile bireylerin özgürlük alanlarını yok ederek, ele geçirdiği kirli bilgileri tehdit, şantaj, kumpas unsuru kullanarak, bireylerin haklarını ve hukuklarını yok ettiler” yani FETÖ istediğine istediğini söyletiyor olarak yorumladım. İşte Ak Parti içerisindeki FETÖ’cüler konusunda Metin Külünk’ün analizleri, ikinci kısım olarak sizlere aktarıyoruz, merak edilen Kocaeli’nde ki FETÖ’cülere karşı Külünk’ün yorumlarını ise Cuma günü gazetemizden okuyabilirsiniz.

-Kocaeli dışında önce geneli sormak istiyorum. Ak Parti teşkilatlarında Genel Başkan Yardımcıları, bazı bakanlar, Ak Parti’de FETÖ kalmadı şeklinde ifadeler kullanıyor. Sizce Ak Parti’de FETÖ temizlendi mi?

50 yıllık bir örgütle karşı karşıyayız.  Bu örgütün en temel özelliği bizim tüm kavramlarımızın içini boşalttı. Tüm değerlerimizi değersizleştirmek için adımlar attı. Bu toplumun, son derece önemli değeri olan evlatlarını ailelerinden aldı. Bu örgüt devletin ve milletin onların önüne açtığı iyi niyet alanında bu örgüt, kendisine emanet ettiği makamları ve mevkileri, millete devlete hizmet etmek için değil, kendi illegal yapılarına hizmet ettirmek adına devleti çökertmek için kullandı. Özellikle tele kulak ve gizli gözler üzerinden toplumun açık cezaevine getirmek istedi. Tele kulak ve gizli gözler üzerinden toplumun ve bireylerin psikolojisini bozdu. Devletin imkânlarıyla ile bireylerin özgürlük alanları yok ederek, ele geçirdiği kirli bilgileri tehdit santaj, kumpas unsuru kullanarak, bireylerin haklarını ve hukuklarını yok etti. Toplumda hukuk güvenilirliğini ortadan kaldırdı. Hukukun üstünlüğü ilkesini ortadan kaldırdı. Bu kavramlar üzerinden devleti ele geçirmeye çalıştı.

SİYASETTEN BAĞIMSIZ DÜŞÜNÜLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR

Bu örgüt nerelere sızdı. Üzüm salkımı modeli ile hayatın her kısmına sızdı.  Siyaset, ekonomi, eğitim, güvenlik aklınıza ne geliyorsa yani kamu ve sivil hayatın tüm birimlerine sızdı. Bu örgütün sızmadığı sadece bir yer var. Garip ve gurafalara sızmadı, çünkü bu örgüt şovanist elitist ve paratist bir örgüttür halk diye bir derdi yoktur. Doğrudan hedefi ürettiği Elitist yapılar üzerinden tek derdi devleti teslim almaktı. Böyle bir yapının siyasetten bağımsız olarak düşünülmesi mümkün değildir.

-Aslında Türkiye’de siyasete sızma konusu da çok tartışıldı. Önleri nasıl açıldı, hangi yöntemle aktif yer almayı başardılar?

İki şekilde siyasete sızmışlar. Birincisi özellikle 2007’li yıllara kadar siyasette doğrudan olmayı çok tercih etmemişlerdir. Yani nüfuzlarını siyasetin üstünde olmak yönünde strateji izlemişlerdir. Ecevit’e, Özal’a, Demirel’e destek vermişlerdir. Örgüt elemanlarının siyasette doğrudan sahnede olmalarını tercih etmemişlerdir. Ancak 2007’li yıllardan sonra doğrudan olmayı tercih ettiler. 2007’li yıllardan sonra hatta 2011 seçimlerinde Ak Parti’yi teslim almak istemişlerdir. Sayın Erdoğan’a en büyük düşmanlıklarının sebebi, Ak Parti’ye yönelik hamlelerini karşı Sayın Erdoğan savuşturduğu için Erdoğansız Türkiye hedefine yönelik eyleme dönüştürmüşlerdir. Bunun en temel nedeni Sayın Erdoğan’ın bu örgütün tarihçesini çok iyi şekilde bilmektedir.  Sayın Erdoğan geldiği fikri kodlar ile bunların kodları aynı değildir.  Sayın Erdoğan yerlidir, bunlar gayrı millidir.

Metin Külünk, röportajlarımızın yarın yayınlanacak 3. kısmında ise FETÖ‘nün CHP ve MHP’ye üzerinde ki kurgusunu sizinle paylaşacağız.

haberhodrimeydan.com

METİN KÜLÜNK 1 KISIMI RESME TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ!!!

metin-külünk-ahmet-akcaalan-roportaj

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,831 saniyede tamamlandı.