TÜMSİAD’dan Pakistan Hamlesi

5 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6660 defa okundu.

TÜMSİAD tarafından büyük bir organizasyon ile Pakistan’ a iş gezisi düzenlendi. Gezi kapsamında, 07-08 Kasım 2016 tarihinde Pakistan’ın Lahor şehrinde gerçekleştirilecek olan “IBCE-2016 Fuar ve Kongresi” nde de TÜMSİAD standı bulunacak.

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi’ de organizasyona şube başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile katılım göstereceklerini açıkladı. Başkan Erdoğan Yılmaz yaptığı açıklamada; “ Ülke olarak ithalat ve ihracat hedeflerimizin gerisindeyiz. Dönemsel olarak bir gerileme dışında bir de ülke gündemimiz göz önüne alındığında maalesef hedeflerimizi tutturmak daha zor, daha meşakkatli yoldan geçmektedir. Dolayısıyla önceden planladığımız Kardeş Ülke Pakistan’ a yapacağımız bu ticari geziyi önemsiyoruz” dedi.

BEKLENTİMİZ YÜKSEK OLACAK

“Ticari faaliyetin oluşması için Pakistan Başbakanı Sn. Navaz Şerif ilgili bakanlar, ticaret ve sanayi odaları, üyeleri ile en üst seviyede programımız dahilinde görüşmeler yapılacak, Pakistan’ ın en önemli ticari şehri olan Lahor’ da düzenlenecek olan “IBCE-2016 Fuarı”nda  ürünlerimiz sergilenecektir. Bu ticari faaliyetlerimizden TÜMSİAD iş adamları olarak beklentilerimiz yüksektir. Bu tür yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarımız, ilgili bakanlarımızla devam edecektir. Bu gezilere katılımların yüksek olması ve üst düzeyde faydalı olabilmesi için bizler de TÜMSİAD Ailesi olarak elimizden geleni yapmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

 FİRMALARA KENDİNİ TANITMA İMKANI SUNACAK

Enerji, İnşaat, Tekstil, Bilişim, Otomotiv, Sağlık, İmalat, Gıda ve Tarım, Hızlı Tüketim Mamulleri (FMCG) ve Turizm sektörlerinin bir araya geleceği fuar ve kongre organizasyonu ihracatçı firmalara kendilerini tanıtma imkanı sunmayı, Pakistan’da yatırım olanaklarının geliştirilebilmesini ve küresel anlamda ticari bağlantıların yapılabilmesi için zemin oluşturmayı hedeflemektedir.

fikri-isik-hdp-operasyonlarıı-degerlendirdi

kocaeli-ulku-ocaklari

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,839 saniyede tamamlandı.