KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’ndan Önemli Açıklama

30 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5832 defa okundu.

“Yabancı sermaye gelişini de teşvik eder” diyen KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: “Doğalgaz fiyatlarındaki indirim hem üretim maliyetlerini, hem enflasyonu düşürür”dedi.

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu doğalgaz fiyatlarındaki indirimin üretim yapan sanayicilerin maliyetlerini aşağı çekeceğini, yabancı sermayenin Türkiye’ye yönelik yatırım kararlarını uyaracağını belirterek, “Bu indirim ayrıca enflasyonu da aşağı çekecek bir adımdır.  Her açıdan da olumlu olan bu fiyat indirimi doğalgazı  ısınma ve mutfak ihtiyaçları için kullanan tüketicilerin yanı sıra üretim yapan sanayicileri de memnun etmiştir.” dedi.

Ayhan Zeytinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan doğalgaz fiyatlarında uygulanacak indirime ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:  “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın açıkladığı doğalgaz fiyatlarında 1 Ekim’den itibaren geçerli olacak yüzde 10 indirim biz sanayiciler için önemli ve olumlu bir gelişme. Bu indirim sanayide enerji maliyetlerine yansıyacağı için üretim maliyetlerini de düşürecektir.

1 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe girecek söz konusu indirimin uzun vadede özellikle yabancı sermayeli kuruluşların yatırımını çekme noktasında etkili olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda önümüzdeki aylarda enflasyonda da bir gerileme de bekleyebiliriz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,823 saniyede tamamlandı.