KOTO’da Beklenen Duruş Mehmet Kaya’dan Geldi

19 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
10045 defa okundu.

Kocaeli’nin sevilen ve tanınan iş adamlarından Mehmet Kaya, KOTO konusunda merak edilenleri cevapladı. KOTO seçimlerinde Özdağ’a karşı başarı sağlayan komisyonda olduğunu hatırlatan Kaya, “Ülkemiz ve ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağım” dedi.

Son dönemde en zor günlerine yaşayan Kocaeli Ticaret Odası‘nda cesur insanlar tek tek ilimiz adına taşın altına elini koymaya başladı. KOTO’nun yeniden kurumsal imajı ve gücüne kavuşabilmesi için birileri sadece konuşup görev almaktan kaçınırken ilimizin tanınan iş adamlarından Mehmet Kaya, taşın altına elini koymaya karar verdi. KOTO seçimlerinde Murat Özdağ‘a karşı başarı sağlayan Mehmet Kaya, “Ülkemiz ve ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağım” dedi.

ÖZDAĞ’A KARŞI BAŞARI SAĞLADIM

“11 Haziran 2013 tarihli Kocaeli Ticaret Odası Meslek Komitesi seçimlerinde 21 meslek komitesinden 12’sini kazanan Murat ÖZDAĞ’ın ekibinde bulunmamış ve ÖZDAĞ’a karşı başarı sağlayan 9 meslek komitesinden birisi olan 12.Meslek Komitesi(OTOMOTİV)grubundan meclise girmiş biri olarak; o tarihten bugüne kadar Kocaeli Ticaret Odası’nın tüm paydaşları ile beraber, ülkemizin gelişimine katkı sağlamak, ilimizi ’ticaret, fuar ve kongre merkezi alanında güçlü kılmak adına yapılan çalışmalara kurumun diğer tüm çalışanları ile birlikte ortak olduk.15 Temmuz 2016’da ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçen teşebbüsün ardından meydana gelen gelişmelere bağlı olarak, Kocaeli Ticaret Odası’nda oluşan yönetim boşluğunun birlik ve beraberlik anlayışı ile hızlı bir şekilde doldurulacağına olan inancımızı koruyarak, mevcut yönetimin Zihni YILMAZ başkanlığında yaptığı çalışmaları bir sonraki seçimlere kadar oluşması muhtemel eksiklik ve kayıpları kapatacağı inancı ve umuduyla takip ettik”

ŞAHSIM KONUSUNDA MUTABAKAT SAĞLANMIŞ

“29 Temmuz 2016’da Zihni YILMAZ başkanlığında, Yönetim Kurulu’nun eksik olan 11’inci yönetim kurulu üyesinin belirlenmesiyle ilgili yapılan değerlendirmede, meclis üyesi olan ve meclisteki diğer tüm üyeler tarafından kabul görebilecek bir isim olarak şahsım konusunda mutabakat sağlanmış ve tüm mevcut Yönetim Kurulu üyelerinin desteği ile bir sonraki seçime kadar yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmek üzere şahsıma teklif yapılması konuşulmuştur.

ÜYELERİN %100 AYNI FİKİRDE OLMASINI İSTEDİM

“Teklif etme görevini mevcut Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni YILMAZ üstlenmiş ve aynı toplantı sırasında diğer üyelerin huzurunda beni telefonla arayarak teklifi iletmiştir. Bu telefon görüşmesinde; öncelikle, beni bu göreve layık gören saygıdeğer yönetim kurulu üyelerimize teşekkürlerimi sunduğumu, ancak aile fertlerimin onayı ve oda meclisinin takdiri ile birlik ve beraberliğin %100 sağlanacağı bir yapıyla bu teklife olumlu bakabileceğimi ifade ettim. Bunun üzerine, tüm Yönetim Kurulu üyelerinin %100 aynı fikirde olduğu tarafıma tebliğ edilmiştir”

HİÇBİR SORUMLULUKTAN KAÇINMAYACAĞIM

“Nasıl ki tüm söylemlerimizde ve tecrübelerimizde vatanın bütünlüğünün birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade ediyor isek Kocaeli Ticaret Odasının da bütünlüğü ve başarısının birlik ve beraberlik ile mümkün olacağı unutulmamalıdır. Sonuç olarak, birlik ve beraberliği sağlamayacak hiçbir oluşum içerisinde olmayacağımı, cumhuriyetimizin ve ilimizin kazanımlarına her platformda sahip çıkmış saygın ve köklü bir ailenin ferdi olarak kimsenin veliahdı olmaya ihtiyacım olmadığını, bununla birlikte ülkemiz ve ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağımı belirtmek isterim”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,813 saniyede tamamlandı.