KHK ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesi çalışmaya başladı

30 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4761 defa okundu.

KHK ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesi çalışmaya başladı
İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesi ekipleri, kent genelinde asfalt, yol yapım, yol açma, kilitli parke taşı, orta refüj ve kaldırım yenileme çalışması başlattı.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan 28 belediye arasında bulunan Batman Belediyesi ekiplerince, kent genelinde asfalt,  yol yapım, yol açma, kilitli parke taşı, orta refüj ve kaldırım yenileme çalışması başlatıldı.

İçişleri Bakanlığınca KHK gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Batman Belediye Başkanlığına getirilen Batman Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy’un 15 Kasım’a kadar il genelinde asfaltsız yol kalmayacağı açıklamasının ardından, belediye tarafından hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kent genelinde başlatılan asfalt, asfalt yama, yol yapım, yol açma, kilitli parke taşı, orta refüj, refüj boyama ve kaldırım yenileme çalışması sürüyor.

Aksoy, ekiplerin 8 ayrı mahallede eş zamanlı olarak çalışmalara başladığını belirterek, 100 bin ton asfaltın kullanılması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Ekiplerin, İluh, Bağlar, Seyitler Mahallelerinde yama, Pazaryeri Mahallesinde asfalt, Çamlıtepe ve Belde Mahallelerinde yol açma, Seyitler ve Karşıyaka Mahallelerinde kilitli parke taşı ve Gültepe Mahallesinde de refüj boyama çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Aksoy, yapacakları çalışmalar ve hayata geçirecekleri projelerle Batman’ı örnek bir kent yapacaklarını bildirdi.

SİLOPİ’DE İLK TEMEL ATILDI

Silopi Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Silopi Kaymakamı Savaş Konak, ilçede yeni projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı.

Silopi ilçe girişinde 4 bin 910 metrekarelik alana toptan sebze ve meyve hali yapılması için temel atma töreni yapıldı. Kaymakam Konak’ın ilçe dışında olması nedeniyle katılamadığı törene, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye çalışanları ve belediye birim amirleri katıldı.

Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Ökten ve Kemal Ökten, iş yeleği ve kask taktıktan sonra beton mikserinin başına geçerek, temele ilk harcı döktü.

Yeni sebze halinin tamamlanmasının ardından Silopi ilçe merkezinde bulunan sebze hali yeni yerine taşınacak.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,804 saniyede tamamlandı.