İzmit-Kandıra Duble Yolu’nun temeli atıldı

19 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5985 defa okundu.

İzmit-Kandıra Duble Yolu’nun temeli Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla atıldı. Törende konuşan Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, “Bu yol hepimizin aort damarıdır” dedi.

İzmit-Kandıra Duble Yolu’nun temeli Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla atıldı. İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde düzenlenen törene Bakan Işık ve Bakan Arslan’ın yanı sıra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Milletvekilleri Cemil Yaman, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, EDOK Komutanı Korgeneral Metin Gürak, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

218 MİLYON TL’LİK MALİYET

İki bakan ilk olarak saat 11.00’de Dilovası bölgesinde tamamlanan Eynerce Kavşağı’nın açılışını gerçekleştirdi. Ardından İzmit Körfezi Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi’ni de hizmete açan Bakan Işık ve Bakan Arslan, son olarak kent protokolüyle birlikte İzmit-Kandıra Duble Yolu’nun temelini attı. Yaklaşık 2,5 yılda tamamlanması planlanan İzmit-Kandıra Duble Yolu projesi 218 milyon TL’ye mal olacak.

‘BU YOL AORT DAMARIMIZ’

Temel atma töreninde konuşan Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, İzmit-Kandıra Duble Yolu hakkında kısaca bilgi vererek “Bu yolumuz oldukça önemli. Bu yol aort damarımızı teşkil eden bir yoldur. İnşallah bu yolun hayırlara vesile olmasını diliyoruz” derken Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Trafik tıkandığı zaman hayat durur. Özellikle bizim kentimiz Anadolu’ya açılan bir kapı olması noktasıyla hiçbir noktasının tıkanmaması trafiğin en güvenli şekilde akışının sağlanması açısından önemli olduğunu görüyoruz. Kandıra bölgemizde yaz mevsiminde turizm arttığı için yollarımızda sıkışıklık yaşıyoruz. O yüzden bu yolun hizmete açılmasını halkımızla birlikte bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

20161119040144ARTIK-YENI-MAN---Kopya

‘TÜM TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ’

Ardından konuşan Kocaeli Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Kocaeli her geçen Türkiye ile büyüyen, gelişme ve kalkınma dinamiğinde Türkiye’ye çok büyük katkılar sağlayan bir şehir. Temelini atacağımız bu yol, sadece Kandıra vatandaşlarımız için Kocaeli için değil, Türkiye için önem arz ediyor. Bu yolda emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Eynerce kavşağı İki Bakanın katılımıyla açıldı-kocaeli-haber

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,867 saniyede tamamlandı.