Gebze Güzeller OSB, adından söz ettiriyor

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4320 defa okundu.

Gebze Güzeller OSB, hizmeti sanayicilerin ayağına getirdi. Endüstriyle ilişkili kamu kurumlarına yer tahsis eden OSB yönetimi, sanayicilere hizmet üreten firmalarla da işbirliği protokolü imzaladı.

Adem Ceylan’ın başkanlığını üstlendiği Gebze Güzeller OSB, diğer OSB’lere model olacak bir uygulamayı hayata geçirdi. OSB bünyesinde “Sanayicileri Destekleme Merkezi”ni kuran Güzeller OSB, endüstriye hizmet üreten Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Standartları Enstitüsü, TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK), İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na yer tahsis etti.

Kamu-sanayici görüşmesi
Güzeller OSB yönetim binasında hizmete açılan Sanayici Destekleme Merkezi, faaliyetlerine başladı. Merkezde, haftanın bir günü bölgeye gelen kamu kurumlarının temsilcileri sanayicilerle bir araya geliyor. Davetler ve firma ziyaretleri şeklinde gerçekleşen görüşmelerde sanayi kurumlarının sorunları ve talepleri masaya yatırılarak çözüme kavuşturulması için çalışmalar yürütüyor. Bölgede kurulu bulunan TOSYÖV Kocaeli Girişimcileri Destekleme Derneği’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalarda teşvik, destek, hibe ve marka-patent konularında çalışmalar yürütülüyor. Çalışmaların tek elden koordine edildiği merkezde OSB dışındaki sanayicilere de hizmet veriliyor.

gebze-guzeller-osb-2047

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,818 saniyede tamamlandı.