Yeni yazarlar yetiştiriliyor

19 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5607 defa okundu.

Yaratıcı yazarlık, editörlük, öykü yazarlığı, roman yazarlığı, senaryo yazarlığı gibi konularda kurs başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin SEKA Kültür Alanı’nda yer alan Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi’nde yazar Hilal Acar eğitmenliğinde yazarlık eğitimleri başladı. Her hafta salı ve çarşamba günleri yaratıcı yazarlık, editörlük, öykü yazarlığı, roman yazarlığı, senaryo yazarlığı gibi konularda eğitim alan 84 kursiyer, 6 ay süreyle ücretsiz eğitimin ardından sertifika alacak. Edebiyat ve yazarlığa amatörce ilgi ve merak duyan kursiyerlere verilecek eğitimle ilimizde yayın hayatına katkı sunacak yeni yazarların yetişmesine olanak sağlanması amaçlanıyor. İlimizden yetişecek yeni yazarlar öykü, şiir ve romanlarıyla kent kültürüne katkı sunacak.

84 KURSİYERLE BAŞLADI                                                                                                              

2016-2017 dönemi 84 kursiyerle eğitime başladı. Hafta içi salı ve çarşamba günleri yazarlık konusunda eğitim alacak kursiyerler, 6 aylık bir eğitim sonrası yazarlık konusunda yazar Hilal Acar’ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanacak. Kursiyerler, bilgi ve becerilerini arttırmış olacak.

????????????????????????????????????

GEÇEN YIL KİTAP YAZDILAR

Yazarlık konusunda amatör bir ruhla tecrübeleri ve merakı olan kursiyerlere, profesyonel bir bakış açısıyla yaratıcı yazarlık, editörlük, öykü yazarlığı, roman yazarlığı, senaryo yazarlığı gibi konularda eğitim veren Hilal Acar geçtiğimiz yılki kursiyerlerle birlikte annelere ithafen yazılan mektuplardan seçilen 28 mektubu ‘Sıkı Giyin Üşürsün’ adı ile kitaplaştırıldı.

Eynerce kavşağı İki Bakanın katılımıyla açıldı

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,810 saniyede tamamlandı.