Rekor Promosyon: Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube farkı

23 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
12060 defa okundu.

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube farkı promosyon tartışmasında ortaya koydu. 4046 personeli bulunan Kocaeli Üniversitesi’nde ihaleyi kazanan Ziraat Bankası tarafından personele ödenecek promosyon tutarı ‘‘kişi başı tek seferde ödenmek üzere 2.360 TL ’’ olarak belirlendi.

Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Abdulvahap Akıncı, “Eğitim-Bir-Sen’in Kocaeli Üniversitesi’nde yetkili sendika olduktan sonra kendini ispat etmesi gereken konulardan birini de promosyon anlaşmasında göstereceği performans oluşturmaktaydı. İyi bir sonuç almak için diğer üniversiteler tarafından yapılan promosyon anlaşmaları ayrıntılı bir şekilde incelendikten sonra, en iyi şartlarda, en yüksek rakamı almak için gerekli strateji belirlendi. Bu bağlamda birçok banka üst düzey yöneticisi ile görüşmeler gerçekleştirilerek, talepleri ve beklentileri tespit edildi” dedi.

DÜŞÜK TEKLİFLER HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATMIŞTI

“Bankalar açısından en önemli endişelerden birini, kurum çalışanlarının eski bankaları ile çalışmaya devam edecekleri düşüncesi oluşturmaktaydı. Bu konuda da haklıydılar. 2013’e kadar promosyon anlaşmasını imzalamış olan İş Bankası, büyük ölçüde personeli kendine bağlamıştı. 2013’de promosyon anlaşmasını imzalayan Yapı Kredi Bankası beklediği kadar ilgi görmemiş ve çalışanların büyük bölümü İş Bankası ile çalışmaya devam etmişti. Üniversite personelinin bu tutumu İş Bankası’nın promosyon teklifinde isteksiz davranmasına ve dalga geçer gibi düşük tekliflerle gelmesine neden olmaktaydı”

14794079_1225047604200567_1948180253_n

EN YÜKSEK TEKLİFİ VEREN KAMU BANKASI

“Üniversite Kampüsü’nde İş Bankasının ve Yapı Kredinin şubeleri mevcuttu. Bu durumda Kampüste sadece promosyon sözleşmesini imzalayan bankanın şubesinin olması yönünde bir karar alınması için sendika devreye girdi. Kamu bankalarının promosyonu kazanmak için daha istekli olmalarını sağlamak için şart nameye bir madde kondu ve para akışının en yüksek teklifi veren kamu bankası üzerinden olacağı belirtildi”

EĞİTİM BİR SEN KOCAELİ 2 NOLU ŞUBEDEN REKOR PROMOSYON

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Abdulvahap Akıncı gerek bankaların temsilcileri ile yaptığı görüşmelerde gerekse promosyon görüşmelerinde yaptığı konuşmalarda, promosyon anlaşmasını kazanacak bankanın ürünlerinin kullanılmasına dönük sahada çalışacağının sözünü vermesi bankaların rakamları yukarıya doğru taşımada etkili oldu. Rekor promosyon rakamının çıkmasında Rektörlüğün sendikalarla uyumlu çalışması da etkili oldu. Özellikle KOU Genel sekreter Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Mustafa Yeğin büyük bir özveri ile bu çalışmalara katkı sundu.

tek seferde ödenmek üzere 2.360 TL

Kocaeli Üniversite’nde yetkili olan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No.lu Şube’nin katıldığı maaş promosyon ihalesi rekor bir ücretle sonuçlandı.  İhaleyi Ziraat Bankası kazandı. Yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No.lu Şube’nin katıldığı ihale süreci sonucunda promosyon ücretleri belirlendi. 4046 personeli bulunan Kocaeli Üniversitesi’nde ihaleyi kazanan Ziraat Bankası tarafından personele ödenecek promosyon tutarı ‘‘kişi başı tek seferde ödenmek üzere 2.360 TL ’’ olarak belirlendi. 3 yıllık ihale anlaşması yapan Üniversiteler arasında  rekor promosyon ücreti Kocaeli Üniversitesi’nde yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No.lu Şube tarafından imzalandı. Yoğun emek harcayan sendikaların beraber hareket etmesi bu büyük kazanımda etkili oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,826 saniyede tamamlandı.