KOU’den Skandal Karar! Abdulvahap Akıncı Görevden Alındı!

23 Aralık 2016
5 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
57663 defa okundu.

Kocaeli Üniversitesi yönetimi tarafından çok tartışılacak bir skandala imza atıldı. Üzerine algı oluşturulan Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2.Nolu Şube Başkanı Abdulvahap Akıncı, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı görevinden alınarak Karamürsel’e resmen sürgün edildi. Akıncı, gerekçesiz görevden alınma kararıyla ilgili KOU yönetimini yargıya taşıyacak.

Öğrenci Konsey seçiminde seçimi etkilediği yönünde ismi üzerine algı oluşturulan ve üniversite içerisinde tüm öğrencilere eşit seviyede durduğunu sürekli vurgulayan, son dönemde Öğrenci Konsey seçiminde Yeni Kapı ruhunun korunmasını yineleyen Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2.Nolu Şube Başkanı Abdulvahap Akıncı, gazetemize verdiği demeçler sonrası yazılı tebligat ile görevinden alınarak Karamürsel’e sürgün edildi.

GEREKÇE GÖSTERİLMEDEN GÖREVDEN ALINDI

Kocaeli Üniversitesi tarafından gazetemize verdiği demeç sonrası Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2.Nolu Şube Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, gerekçe gösterilmeksizin yazılı tebligat ile Karamürsel Meslek Yüksek okuluna görevlendirildi.

İHTİYAÇ OLDUĞU İÇİN GÖREVE GETİRİLMİŞTİ

13B4 ile Kocaeli Üniversitesi bünyesinde Umuttepe’de faaliyet gösterilen Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetim Bölümünde akademisyen ihtiyacı olduğu için Karamürsel Meslek Yüksek Okulundan Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı olarak görevlendirilen Yard. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı’nın bu hızlı tayini üniversite içerisinde sürgün olarak yorumlandı.

KOU YÖNETİMİNİ YARGIYA TAŞIYACAK

Kocaeli Üniversitesi yönetimi tarafından yazılı tebligat ile gerekçe gösterilmeden görevinden alınan ve Karamürsel’e geri gönderilen Yard. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı’nın bu haksızlık karşısında önümüzde ki günlerde yargı yoluna gitme kararı aldı.

EĞİTİM-BİR-SEN CAMİASI NE YAPACAK

Üniversitede yaşanan bu skandal kararın arkasında ise Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2.Nolu Şube Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı’nın gazetemize verdiği demeçte ki; ““İşin içerisinde kaos çıksın diyen FETÖ var. Bu kadar basit bir konu bu noktaya gelmemeliydi. Ben olsam asla ve kat’a seçimi iptal etmezdim” sözlerinin olduğu konuşuluyor. Eğitim alanında önemli bir duruş sergileyen Eğitim-Bir-Sen camiasının bu tutum karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği ise merakla bekleniyor.

İŞTE O GÜNDEM OLAN HABERİMİZ;

KOU Konsey Seçimlerinde Konuşulan İsim Abdulvahap Akıncı;

YORUMLAR 5 Yorum Yapıldı.
 • hoca yenikapı ruhundan bahsetmişsin dua et süleymancılar seni çiğ çiğ yememiş sadece karamürsele sürmüşler
  24 Aralık 2016 22:07
 • tamam anladık üniversite köye kuruldu üç tepeler köyüne bari doğru söyleyeni kovmayın köyden ey zavat
  24 Aralık 2016 22:07
 • Adalete bak doğru yu söyledi diye sendikacıyı sürüyorsunuz öte yandan hastanenin döner sermayesine hiçbir katkısı olmayan aslında kendi vazifelerini yapan daire başkanlarına da ödül olarak dönersermayeden pay dağıtıyorsunuz bu sizin adaletiniz
  24 Aralık 2016 22:07
 • Bu arada üstteki yorumu silerseniz sevinirim, yorum falan yapmak istemiyorum artık. Saygılarımla.
  23 Aralık 2016 22:07
 • Aynı durum benim de başıma geldi. Yönetim, hiç acımadan sonrasını düşünmeden " kendi ekibini " korumak adına beni de 46 km öteye gönderdi. Bu dünyanın öbür tarafı da var Allah büyük. Allah var gam yok. Bugün beni de Abdulvahap hocayı da gönderenler büyüklerimden öbür tarafta görüşeceğiz. Dediğim gibi " Allah var gam yok."
  23 Aralık 2016 22:07

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

208 sorgu 0,985 saniyede tamamlandı.