KOÜ’de Patent Bilgilendirme Günü Düzenlendi

19 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6849 defa okundu.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOUTTO) ve Destek Patent İşbirliği ile “Patent Bilgilendirme Günü” düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır yaptı. Kocaeli Üniversitesi’nin hak ettiği noktada olabilmesi adına önemli çalışmalar yaptıklarını açıklayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çakır, bu tür toplantıların başarıya giden yolda akademisyenlerin bilgilendirilmesi açısından önemli olduğunu ve toplantıların sayısını daha da arttırmayı temenni ettiklerini söyledi.

BAŞVURUDA İZLENECEK YOLLAR ANLATILDI

Patent başvurularının üniversitemize ivme kazandıracağını belirten Bilimsel Araştırmalar Şube Müdürü Yüksel Günaydın ise Kocaeli Üniversitesi’nin patent destekleri ve patent başvurusu sırasında izlenecek yollar hakkında bilgilendirme yaptı. “Patent Bilgilendirme Günü“nde ayrıca Destek Patent Ar-Ge ve Eğitim Danışmanı Hakan Özcan “Fikri Mülkiyet ve Sınai Haklar’ adlı bir sunum yaptı. Hakan Özcan sunumunda, Patent ve Fikri Mülkiyet Hakları konusunda genel kavram ve süreçler hakkındaki temel bilgileri aktardı. Akademisyenlerin ilgi gösterdiği etkinlik soru cevap bölümünün ardından sonra erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,824 saniyede tamamlandı.