Hyundai Assan’dan Eğitime Büyük Katkı

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6021 defa okundu.

Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Şehit Öğretmen Engin Komut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile protokol imzalayarak eğitime destek verdi. Okula eğitim atölyesi açılarak iki de araç hediye edildi. Hyundai Türkiye Başkanı ve CEO’su Mong Hyun Yoon, her yıl 30 öğrenciye iş imkanı sunacaklarını dile getirdi.

İlimizin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.,  Şehit Öğretmen Engin Komut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile protokol imzaladı. Eğitime destek projesi kapsamında düzenlenen törende  konuşma yapan Hyundai Türkiye Başkanı ve CEO’su Mong Hyun Yoon, her yıl 30 öğrenciye iş imkanı sunacaklarını dile getirdi. Okul bahçesinde gerçekleşen törene, Hyundai Türkiye Başkanı ve CEO’su Mong Hyun Yoon, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, fabrika direktörü Ku Yong Jung ve Fabrika Genel Müdürü Uygar Koşal, İdari İşler Direktörü Young Kuk Kim, okul müdürü İsmail Baki ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

MESLEK LİSELERİNDEKİ SAYI FAZLA

Okul, sanayi işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen törene hepiniz hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “ Okul, sanayi işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen törene hepiniz hoş geldiniz. Mesleki eğitim kurumları toplumsal hayatta ihtiyaç duyulan kalifiye elemanı yetiştiren önemli kurumlardır. Mesleki eğitim kurumlarımıza baktığımızda ülkemiz diğer ülkelere göre biraz daha geri görülebilir fakat Kocaeli’nin sanayi kenti olması nedeniyle meslek liselerimiz de ki sayı biraz daha fazla. Kocaeli de yüzde 49 oranında mesleki eğitim öğrencisi var. Bugün önemli bir iş birliğine imza atmış bulunuyoruz.

HER YIL 30 ÖĞRENCİYE STAJ İMKANI

Maddi desteğin ötesinde projede her yıl yer alacak olan 30 öğrenci Hyundai de staj yapacak ve sonrasında yine fabrikada istihdam edecek.  Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İstiklal Marşı’nı okuyan ve öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulunan Hyundai Türkiye Başkanı ve CEO’su Mong Hyun Yoon,” Türkiye ile ilgili merak ettiğim birçok konu oldu. Öğrencileri çok merak ettim. Şuan sizleri evlatlarım gibi hissediyorum. Sizlere baktığımda 30-35 yıl önceki halimi görüyorum. Sizlerin yaşındayken çağın önemini bilmiyordum.  Şuan okuduğum kitaplar, müzikler sizlerin yaşındayken okuduğum kitaplar dinlediğim müzikler kadar etkili olmadı.

14804768_10208551334993638_2010610237_n

TÜRKİYE BENİM İKİNCİ VATANIM

Sizlerde yıllar sonra bu günleri hatırlayacaksınız ve güzel bir anı olarak kalacak. Burada hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum“dedi. Türkiye’ye ve Türk milletine minnet borcunu ödemek için çalıştıklarını söyleyen Mong Hyun Yoon,”Türkler,1950 yılında Kore Savaşı’nda asker yollayarak yanımızda oldular. O günden  itibaren minnet duyuyorum. Bu yüzden Türkiye benim ikinci vatanım.  2015 yılında Nobel Kimya Ödülünü Türk bilim insanı Aziz Sancar kazandı. Benim sizlere tavsiyem başarılı olmak için kitap okuyun ve kitaplarla arkadaş olun” ifadelerini kullandı. Eğitimin önemine değinerek sözlerine başlayan  İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, “Kocaeli sanayi lokomotiflerinden biri olması nedeniyle  ilimizde pek çok mesleki lise var. Sizler mezun olduktan sonra da bu okulla anılacaksınız.

200 TL’LİK KIRTASİYE DESTEĞİ

İş başvurularınızda okulunuzun ismi geçecek. Bu başarıyı sağlayacak olan yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve siz öğrencilerimizsiniz. Bilgi çok önemli. Eğitime vermiş oldukları destekten dolayı Hyundai yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyorum“dedi. Emiroğlu’nun konuşmasının ardından Hyundai Türkiye Başkanı ve CEO’su Mong Hyun Yoon, okul Müdürü İsmail Baki’ye arabalarının anahtarını teslim ederek hayırlı olmasını diledi. Ardından hep beraber Hyundai Assan Eğitim Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirerek bu bölümde eğitim gören öğrencilere kırtasiye desteği için 200 TL’lik hediye çekleri verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,930 saniyede tamamlandı.