Eğitime 10 Milyon TL’lik Destek

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6129 defa okundu.

Eğitime her alanda sayısız katkı sağlayarak Türkiye’de örnek bir kurum haline gelen Körfez Belediyesi, kentteki tüm okullara sınırsız destek sağlıyor.

Çağdaş bir kentin çağdaş bireylerle, çağdaş bireylerin ise eğitim ile oluşacağının bilincinde olan Körfez Belediyesi, eğitime destek olmak amacıyla her eğitim-öğretim yılının başında ülkemizin değişik bölgelerinde eğitim gören öğrencilerin eğitimlerine destek sağlıyor. Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerini bu yıl kazanan ve ailesi Körfez’de ikamet eden ve 2700 öğrenciye destek olan Körfez Belediyesi, bu sayıyı 2017 yılında 2800’e çıkaracak. Yıllık maliyeti 3 Milyon TL olan eğitime katkı paylarını Körfez Belediyesi 6 ay boyunca geri ödemesiz olarak öğrencilerin hesaplarına yatıracak.

Körfez’in Geleceği Aydınlık

Körfez’de Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Türkiye‘de eğitime yönelik örnek çalışmalara imza atılıyor. Geleceğin Türkiye’sini bugünün çocukları ve gençlerinin kuracağı bilinciyle Körfez’de faaliyet gösteren okulların boya, badana, tamirat tadilat ve çevre düzenlemesinin yanı sıra okullardaki tüm etkinlikleri de destekliyor. Bunun yanı sıra Körfez Belediyesi, öğrencilerin eğitimlerinde başarıyı teşvik etmek için 5. Sınıf öğrencilerine okul ve karne hediyesi olarak 2 bin 400 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirdi.

Körfez’de Artık Dershane Evlerde

Sürdürdüğü çalışmaları ve ürettiği projeleri ile ülke geneline örnek olan Körfez Belediyesi, E-Dershane projesiyle ile dershaneyi öğrencilerin ayaklarına getirdi. Bu projesi ile eğitim alanında ödüllü bir belediye olan Körfez Belediyesi, 24 bin öğrenciye bu hizmeti sunuyor.

Okullara Spor Malzemesi Desteği

Belediye Başkanı İsmail Baran’ın talimatlarıyla gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve kültürel faaliyetlere yönelmesi için okullarda spor malzemesi yapılıyor. Gençlerin eğitim gördükleri okullara futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, fileler, raketler ile yelek ve şapkalarını bir paket halinde okul müdürlerine teslim ediliyor. Olimpiyat ve dünya şampiyonları Körfez’den çıkacak ifadelerini kullanan Başkan Baran, “İlçemizde spor konusunda ciddi bir potansiyel var. Bunu ortaya çıkarmak ve çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmak istiyoruz.” Dedi.

Kentin eğitim alanında ve çocukların kişisel, sosyal, milli, manevi yönden gelişimlerine ciddi şekilde katkıda bulunan Körfez Belediyesi, onların toplumsal değerlerin farkında, ahlaklı ve özgüven sahibi bireyler olarak yetiştirmeye devam edecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.