Ramazan Baştürk; “Herhangi bir örgüte üye değilim”

23 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5409 defa okundu.

Bizim Yaka Gazetesi Köşe Yazarı Engin Şahin, köşesinde FETÖ\PYD kapsamında tutuklanan MOBESKO Yönetim Kurulu Eski Başkanı Ramazan Baştürk’ün ifadelerini yayınladı. Ramazan Baştürk; “Terör örgütü üyesi değilim suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Kocaeli’nde gerçekleştirilen FETÖ\PYD operasyonları kapsamında gözaltına alınan ardından serbest bırakılan ve tekrar gözaltına alınarak tutuklanan Ramazan Baştürk’ün ifadelerini Bizim Yaka Gazetesi Köşe Yazarı Engin Şahin köşesinden yayınladı. Terör örgütü üyesi olmadığını ve suçlamaları kabul etmediğini belirten Ramazan Baştürk; “Ben herhangi bir örgüte üye değilim. Böyle bir suçlamayı kabul etmiyorum. Hakkımdaki “cemaatin Kocaeli’de mütevelli heyeti üyesi” iddialarını da kabul etmiyorum” dedi.

ÖRGÜT ÜYESİ DEĞİLİM

“Abdülbaki Karaman benim meslektaşımdır. Zaman zaman mobilya alışverişi yaparız. 2013 yılı kasım ayına kadar KASİAD’a üyeliğim vardı. Abdülbaki Karaman da aynı dönemlerde başkandı. Yaklaşık altı ay kadar önce istifa ettiğime dair belgemi aldım. Ancak 2013 yılı kasım ayı civarında vermiş olduğum dilekçenin işleme konulup konulmadığını bilmiyorum”

BANK ASYA İLE İLİŞKİMİ KESTİM

“Hiçbir bankaya sık gitmem. Benim bankalarla ilişkilerimi gören 8-10 tane elemanım vardır. Söylediğiniz isimleri tanımıyorum. Benim 2013 yılı kasım ayına kadar Bank Asya’da kredili ticari hesabım vardı. 2013 yılı kasım ayında dört adet 30.000’er TL’lik çekim yazıldı. Aslında çeklerin ödeneceğini düşünüyordum. Bana kredi sözleşmesinin süresinin bittiğini haber vermedikleri için münakaşa ederek bankayla ilişkimi kestim. Mobilyacı olduğum için her bankada hesabım vardı, post makinesini de kullandım”

KASİAD’DAN İSTİFA ETMİŞTİM

“Bank Asya’nın müdürü ile ciddi münakaşa yaptım. Tekrar benimle çalışmak için mücadele ettiler. Ancak benim ticari kariyerime zarar verdikleri için kabul etmedim. Cemaatten tanıdığım insanlar vardır. Abdulbaki Karaman’ı tanırım. Ancak bu kişiyi öncelikle KASİAD’dan tanırım. Abdulbaki’nin abisi ve eniştesi benim komşularımdandır. Ayrıca mesleğim gereği tanırım. Benim cemaatle KASİAD’a üye olmaktan başka herhangi bir ilgim yoktur. Ben şu son dönemde öğrendiğime göre KASİAD üyelerinin büyük bir çoğunluğunun cemaatle ilişkisi olduğunu fark ettim. Ancak benim cemaatle ilişkim yoktur. Zaten KASİAD’tan istifa nedenlerimden biri de budur”

SERKAN AKAYDIN İŞTEN ÇIKARDIĞIM BİRİ

“Uğuray isimli şirketin ortağı olan Muharrem Ay ile benim bir ilgim ve ortaklığım yoktur. Serkan Akaydın isimli kişiyi tanırım. Serkan Akaydın devamlı bana iftiralar atmaktadır. Serkan Akaydın bir dönem mobilyacılar sitesinde site yönetiminde maaşlı çalışmıştı. Ben tekrar siteye başkanlık yapmaya başlayınca yetersiz olması nedeniyle bu kişiyi işten çıkardım. Bu nedenle bu kişi çeşitli yerlere BİMER’e şikayette bulunup iftiralar atmaktadır. Ben MOBESKO’nun yöneticisiyim. Burayı ben kurdum. Burası Türkiye’nin örnek bir mobilya kooperatifidir. Emsallerinden çok daha makul bir fiyata mal edilmiştir. Şu anda halen Serkan Akaydın’ın atmış olduğu iftiralar nedeniyle dava açmaya hazırlanıyoruz. Yine bu kişinin atmış olduğu iftiralar nedeniyle sonuçlanmış davalarımız bulunmaktadır. Kendisi MOBESKO işyerini satıp gitti. Ancak her yerde iftiralarda bulunmaktadır. Uğuray firması sadece yapmış olduğu metrekare üzerinden ücret almıştır. Bu ücreti de teknik işe bakan bir firma belirlemiştir. Malzemeleri de kendisi almıştır. Bu nedenle benim herhangi bir şekilde menfaat temin etmem mümkün değildir. Bunu tüm üyelerim de gayet iyi bilmektedir”

 

İlyas Şeker, o önerge hakkında gazetemize konuştu;

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,810 saniyede tamamlandı.