Polisten HDP’lilere Müdahale

30 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5517 defa okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Eş Başkan Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen HDP’lilerden bir grup sloganlar atarak, taşkınlık yapınca polis copla müdahale etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Eş Başkan Fırat Anlı‘nın gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen HDP’lilerden bir grup sloganlar atarak, taşkınlık yapınca polis copla müdahale etti. Polis, taş, bilardo topu, sandalye atan partilileri copla müdahalede ederek 19 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında HDP’nin Kocaeli il başkanı ve ilçe başkanları da bulunuyor.

HDP Darıca İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelen partililer, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Eş Başkanı Fırat Anlı’nın gözaltına alınması nedeniyle basın açıklamasında bulunmak istedi. Parti binasının önünde önlem polis ekipleri, basın açıklamasına izin vermedi. Polis yetkilileri, parti yöneticilerini açıklamalarını parti binasında yapmaları konusunda uyardı. Bu sırada, parti binasına gelen bir grup sloganlar atarak, polise saldırdı. Taş, bilardo topu ve sandalyelerin üzerlerine atılması üzerine polis müdahalede bulundu.

Polis, çembere aldığı partililerden 19 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında HDP Kocaeli İl Başkanı İbrahim Ergin, HDP Gebze İlçe Başkanı Mustafa Altınbaş ve HDP Darıca İlçe Başkanı Hasan Gökçen de bulunurken, İbrahim Ergin gözaltına alınırken bir polisin copla vurduğu görüldü.

14907161_1834032503483437_7934926180299612853_n

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,815 saniyede tamamlandı.