Kocaeli’nde 16 Kuruma Canlı Bomba Uyarısı Yapıldı

3 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7515 defa okundu.

Kocaeli Valiliğinin yaptığı çalışmalar sonrası ulaştığı ilimize 2 canlı bomba geldiği bilgisinin ardından kentin dört köşesinde güvenlik önlemleri artırıldı. Valiliğin, ilimizde 16 kuruma güvenlik artırılması talimatı verdiği ortaya çıktı.

İstanbul’dan ilimize gelen 2 intihar eylemcisi geldiğine dair Kocaeli Valiliğine gelen istihbaratlar sonrası Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün 12 ilçede kırmızı alarm vermişti. Kocaeli Valiliği, bu konuda gerekli çalışmayı yaparak kolluk kuvvetleri aracılığıyla önlemleri artırmaya devam ediyor. İvedi ve zaman kaybetmeden güvenlik tedbirlerini gözden geçirmesi en üst düzey güvenlik ölçüsünde tedbirlerin artırılması konusunda kurumlara tebliğ ve tebligat tutanağı göndermeye başladı.

16 KURUMA TEBLİĞ EDİLDİ

Özellikle tebligatta olası tehlike ve şüpheli durumlarda vakit kaybetmeksizin emniyet güçlerinin bilgilendirilmesi vurgulandı. Şüpheli araç ve kişilere karşı güvenlik görevlilerin duyarlı bulunma hususu kurumların güvenlik amirlerine tebliğ edildi. İl Emniyet Müdürlüğü Kocaeli’nde içlerinde Organize Sanayi Bölgesi, Kimyasal Fabrika,Otel ve bir AVM olmak üzere 16 tesise uyarıda bulunuldu.

YAZILI BİLGİLENDİRME İSTENDİ

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ayrıca ilimizde bulunan tebliğ gönderdiği firmalardan, gerekli güvenlik önlemlerin arttığına dair yazılı bilgilendirme istedi.

haberhodrimeydan.com

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,844 saniyede tamamlandı.