Asker İmamı; “Kocaeli Eski Cumhuriyet Savcısı Bölge İmamı”

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7803 defa okundu.

FETÖ’nün asker imamı örgütün ‘avukat yapılanması’nı itiraf etti. FETÖ/PDY’nin asker imamı olan H.P., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadede Yargıtay ve Kocaeli eski Cumhuriyet Savcısı Rasim İsa Bilgen’in bölge imamı olduğunu söyledi.

Emniyetin elde ettiği özel bilgi ve belgelerin, örgütün hâkim ve savcılarına servis edildiğini söyleyen H.P., “Özel davalar Fethullah Gülen’e sorulur, süreç ona göre yönlendirilirdi” dedi. DARBE girişiminin ardından FETÖ/ PDY’ye yönelik soruşturmada, örgütün ‘asker imamı’ olduğu belirtilen H.P.’, Yargıtay ve Kocaeli eski Cumhuriyet Savcısı Rasim İsa Bilgen’in bölge imamı olduğunu söyledi.

ÖRGÜTÜN AVUKAT YAPILANMASINI AÇIKLADI

H.P. ifadesinde, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında açığa alınan, meslekten ihraç edilen hâkim ve savcıların, 1990’lı yıllardan itibaren, mesleklerinin başındayken, öğrenci evi sorumluluğu, semt, bölge imamlığı yaptıklarını söyledi. H.P., yargı yapılanmasındaki kritik isimlerle hareket eden örgütün ‘avukat yapılanması’ olduğunu anlattı.

‘SUÇ UNSURUNU OLUŞTURUYORLAR’

H.P.’nin ifadesine göre; FETÖ’nün avukat yapılmasında, Türkiye avukat sorumlusu, onun altında bölge sorumluları şeklinde bir örgütlenme yer alıyor.

BÖLGE İMAMLARI

-Özel Yetkili Savcı Fikret Seçen (Firari)

-Eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Kuriş

-Yargıtay ve Kocaeli eski Cumhuriyet Savcısı Rasim İsa Bilgen

-Ergenekon hâkimi Dr. Sedat Sami Haşıloğlu (Firari)

-Eski Adalet Müfettişi Savcı Ahmet Cemal Gürgen.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,835 saniyede tamamlandı.