İlimizden Önemli İsimlerin de Olduğu THY uçağı büyük bir tehlike atlattı

28 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4365 defa okundu.

Türk Hava Yolları’nın dün akşamki İstanbul-Soçi seferini yapan yolcu uçağının büyük bir tehlike atlattığı ortaya çıktı. Uçakta çeşitli ziyaretler için Abhazya’ya seyahat eden ilimizin tanınmış iş adamlarından Ruhi Karaal, KOGACE Başkanı Çetin Gürol ve ilimizden bazı isimler de vardı.

Türk Hava Yolları’nın dün akşamki İstanbul-Soçi seferini yapan yolcu uçağının büyük bir tehlike atlattığı ortaya çıktı. Uçakta çeşitli ziyaretler için Abhazya’ya seyahat eden ilimizin tanınmış iş adamlarından Ruhi Karaalp, KOGACE Başkanı Çetin Gürol ve ilimizden bazı isimler de vardı.

TK295 sefer sayısıyla İstanbul’dan yolcularını alarak sorunsuz bir kalkış gerçekleştiren THYye ait TC-JLP kuyruk tescilli Airbus A319 tipi yolcu uçağı Soçi’ye inişi sırasında pisti pas geçti.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; İniş için alçalan uçak piste bin feet ( yaklaşık 300 metre) mesafedeyken şiddetli bir sarsıntıya girdi ve pilot inişten vazgeçti. Pisti pas geçen uçak meydanın karşısındaki dağlara çarpmamak için sağa doğru sert bir dönüş yaptı. Uçağın aniden havalanıp sağa manevra yapması sonrasında yolcular uçak içinde çığlık çığlığa kaldı. Büyük korku yaşayan yolcuları kabin ekibi ve bazı yolcular sakinleştirmeye çalıştı.

Türk Hava Yolları, sözkonusu olayı doğrularken yolcuların pas geçme sırasında korku yaşadıklarını ancak uçuş prosedürlerinin yerinde uygulandığını aktardı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan vekili Mehmet Ali Dim, Genel Başkan Yardımcısı Osman Altınışık, Abhaz Federasyonu yöneticileri ve işadamlarının da bulunduğu uçağın kaptan pilotu yaptığı anonsla hava şartlarından dolayı piste inemediklerini ve bir süre tur attıktan sonra tekrar iniş için alçalacaklarını söyledi.

Uçak havada bir süre tur atmasının ardından ikinci denemesinde Soçi meydanına inmeyi başardı. www.haberhodrimeydan.com ailesi olarak kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,956 saniyede tamamlandı.