Darbe tezcisi dekan da karede

15 Eylül 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
9621 defa okundu.

Oğluna, Gülen’in babasının ismi olan Ramis adını veren Kocaeli Üniversitesinin eski Dekanlarından İlker Çolak’ın da Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz ve 6 Galatasaraylı futbolcunun 1994’te FEM Dershanesi’nde çektirdiği fotoğrafta yer aldığı ortaya çıktı.

15Temmuz darbe girişiminin mimarlarından FETÖ Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz‘ün Galatasaraylı 6 futbolcuyla birlikte 1994 yılında çektirdiği fotoğraf oldukça konuşulmuştu.
MONTAJLI KAYITLAR EVİNDEN ÇIKTI
Fotoğrafta yer alan isimlerden biri dün tutuklandı. Galatasaraylı futbolcu Benhur Babaoğlu’nun hemen önünde oturur vaziyette poz veren ve dün tutuklanan şahsın Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Nusret İlker Çolak olduğu ortaya çıktı. Çolak’ın yüksek lisans ve doktora yapan askeri hakim ve savcılar darbenin hukuki altyapısına ilişkin tez çalışmaları yaptığı ortaya çıkarıldı. Çolak’ın bir hakim üsteğmen için hazırladığı tezin konusunun “Cumhurbaşkanı Yüce Divanda Nasıl Yargılanır” olduğu belirlendi. Adli kaynaklara göre darbenin başarılı olması halinde bu tezler kabul edilecekti. Çolak’ın bu şekilde tez hazırladığı askeri personel sayısının yaklaşık 30 olduğu ifade ediliyor. Güvenlik güçlerinin Çolak’ın evinde yaptığı aramada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın montajlanarak hazırlanmış ses kayıtlarının buluduğu bildirildi.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Çolak’ın, o dönem futbolcuları FETÖ’ye kazandırmaya çalıştığı öğrenildi. 1970 yılında Adana’da doğan Çolak Lise’yi FETÖ’nün o dönem oldukça güçlü olduğu İzmir’de bitirdi. Bu dönemde FETÖ’ye girdiği ifade edilen Çolak, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken terör örgütü adına önemli görevlerde bulundu. Gülen’in kurmay ekibinden olduğu belirtilen Çolak oğluna, Gülen’in babasının ismi olan Ramis adını verdi. FETÖ’nün kendini gizleyen kriptolarından olduğu belirlenen Çolak, göze batmamak için başörtülü olan eşinin başını da açtırdı. Çolak kamuoyunda oldukça ses getiren fotoğraf karesinde FETÖ Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz, İstanbul-Marmara ve Genel Dershaneler İmamı Ahmet Kırmiç, Galatasaraylı futbolcular Cihat Arslan, Yusuf Tepekule, Uğur Tütüneker, Benhur Babaoğlu, Soner Tolungüç ve İsmail Demiriz‘le birlikte yer alıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 1,067 saniyede tamamlandı.