Abdullah Kaya’ya Silahlı Saldırı

16 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
32229 defa okundu.

Kocaeli’nde öngörü ve söylemleri ile ağır taşları yerinden oynatan Selam TV Genel Yayın Yönetmeni aynı zamanda hayatını FETÖ mücadelesine adayan Abdullah Kaya’ya önce taşlı ardından silahlı saldırı gerçekleştirildi. Kaya olay sonrası açıklamasın yine dikkat çeken mesaj verdi; “Nasıl olsa yargı ve emniyet FETÖ denilen alçak örgütten temizlendi. Abdullah Kaya yine bildiğiniz gibi hiç tavizsiz mücadeleye devam edecek” dedi.

24 saat içerisinde sosyal medyadan açıklamaları ile gündem olan Selam TV Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Kaya, iki saldırıya maruz kaldı. İlk saldırı dün akşam saatlerinde Abdullah Kaya’nın kardeşi Üzeyir Kaya’nın başkan olduğu İlme Hizmet Vakfına gerçekleştirildi. Henüz ismi bilinmeyen bir şahıs, Abdullah Kaya’ya saldırarak darp etti. Olaydan kısa bir zaman sonra tekrar gelen şahıs bu sefer Üzeyir Kaya vakıf içerisindeyken, vakfa ateş açtı. Saldırılar sonrası Kaya’nın vakur duruşu gözlerden kaçmazken, soysal medya hesabından paylaşımları yine olay oldu.

HİÇ TAVİZSİZ MÜCADELEYE DEVAM

Kaya, “Facebook’ta ekli ve bizzat bizi tanımayanlar anlayamayacaktır belki ama dostlarımız anlarlar. Yakın zamanda 10 defa tekrar eden Kocaeli İlme Hizmet Vakfı’mıza ve bize saldırılarda bugün uzun aradan sonra ard arda iki saldırı daha yaşadık. Birinci saldırıyı Sinan Can adlı saldırgan yaptı. Azmettiricileri muhtemelen İsmail Venedik ve Eyüp Dokumacı olan Sinan Can adlı saldırgan öğle namazı sonrası çay ocağında otururken geldi ve bir takım tehdit ve küfürlerden sonra saldırdı.
Konuyu detaylı olarak savcılığa intikal ettireceğiz elbette… İkinci saldırı ise kardeşim Üzeyir ‘in bugünkü saldırının kamera kayıtlarını çözmesi sırasında dışardan üç el sanırım havalı tabanca dedikleri silahla ateş etmeleri oldu. Aslında bu kadar basit anlatılacak konu değil bunlar ama ben şimdilik bu kadar aktarayım. Nasıl olsa yargı ve emniyet fetö denilen alçak örgütten temizlendi. Abdullah Kaya yine bildiğiniz gibi hiç tavizsiz mücadeleye devam edecek. Herşeyde bir hayır vardır. Allah vatan, millet, din, vakıf, cami düşmanlarının şerlerinden korusun” ifadelerini kullandı.

BİR ZAMAN FETÖ’NÜN EMNİYET İMAMI DEVREYE GİRERDİ

“Şu memnuniyetimi ifade edeyim ki eskiden saldırılara polis uzun süre gelmezdi. Karakol’da da hiç hoş muamele görmedik. Fetö’nün emniyet İmamı devreye girerdi hemen… Şimdi bugünkü iki saldırıda da polis hem de birkaç ekip anında geldiler. Gayet sıcak, olaydan üzgün ve meseleyi derinlemesine çözmeye bize de güven vermeye dönük bir davranış ortaya koydular. Bu vesile ile bir vakıf başkanı bir TV sahibi olarak yani kamu hizmeti yapan bir vatandaş olarak uzun zaman sonra ilk defa böyle bir muameleyi görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gizli açık fetöcünün devlette kalmaması, temizliğin kökünden yapılması için elimden gelen desteği vermeye devam edeceğim”

ARAÇLARININ ÖNÜ KESİLDİ

“Bugün 12.56 sularında Adapazarı istikametine giderken dünkü saldırgan Sinan Can sağ şeritten gelerek birden aracını sola üstümüze kırdı.  Muhtemelen bizi sola bariyerlere atmak istedi. Kısa bir süre daha ne yaparım diye yada ne oldu diye bekledikten sonra trafiğin bastırması ile devam edip hızlıca kaçtı. Kaçışını kayda aldık. Diyebilirim ki önceki gibi iki yalancı şahit bul aç bir dava, ister bana hakaret etti diye , ister çalıştım tazminatım verilmedi diye dava aç hem mahkum ettir hem çok büyük maddi tazminatlar ödettir döneminin bittiği, son Eyüp Dokumacı’nın reddedilen iş davası ile anladıkları için… Artık 80 hakim savcının 71’inin fetöden atıldığı adliyede bir arkalarının kalmadığını gören bu saldırgan ve müfteri güruh tekrar orman kanunlarına döndüler. Allah’a hamdolsun ki ülkemiz 15 Temmuz gibi bir alçak kalkışma sonrası hem adliyede, hem yargıda büyük bir temizlik yaşadı ve bu andan sonra da hukuk gerekeni yapıyor ve yapacaktır”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.